kolmapäev, 31. juuli 2013

Setomaa noored on oma paikkonna üle uhked


20 aastat on Värska Gümnaasiumis õpetatud majandusõpetust Sel neljapäeval aga oli  Värska Gümnaasiumis eriline päev – peeti ettevõtluspäeva ja tutvumispäeva. Juubeli puhul korraldati Setomaa koolide ettevõtluspäev ja külla tuli Eesti üldhariduskoolides majandusõpetust koordineeriv Junior Achievementi Arengufond. Samas kandis üritus ka  eesmärki meelitada Setomaa põhikoolide lõpetajaid, kel mõtteis mõlkunud haridustee jätkamine, selle kandi  ainsasse gümnaasiumisse

Hommikul olid külla palutud Setomaa koolide esindused, et osaleda Eesti Junior Achievementi  läbi viidavas turumängus ning kuulata Marketingi Instituudi ettevõtluse koolitaja Epp Vodja loengut „Ettevõtlikkus ja ettevõtlus”.
Tema eestvednmisel korraldati ka turumäng, mille tulemusena selgusid parimad majandusknihve tundvad Setomaa õpilased. Parimaks tootjaks osutus Omar Purik Värska Gümnaasiumist. Parim müüja oli Mauno Kapten. Parim pank Eike Koppel, kes kõik on samuti Värska Gümnaasiumi õpilased. Parimaid kodusid oli võrdselt kolm ja nendesse kuulusid Meremäe, Mikitamäe ja Värska koolide õpilased.
Kogemustega koolitaja Epp Vodja sõnul on Setomaa lapsed vägagi erilised. “Nende puhul on tunda tugevat identiteedi tunnetamist,” sõnas Vodja. Tema sõnul on Setomaa kohaturundus üldse väga hästi tööle läinud ning lapsed teadvustavad oma juuri ja on selle üle uhked.Pärastlõunasel tutvumispäeval mängiti  tutvumismänge, mis pakkusid osalejatele üksjagu lusti pärast asjalikku turumängu ja ettevõtlus-teemalist loengut. Ringkäik koolimajas tutvustas väljapandud käsitöö- ja kunstinäitusi, samuti majandusnäitust „20 aastat majandusõpetust Värska Gümnaasiumis“. Õpilasfirma Reklama rääkis oma tegemistest ja telgitagustest, mis pakkusid teiste koolide õpilasfirmade esindajatele suurt huvi. Direktor rääkis õppesuundadest gümnaasiumiastmes ning seejärel saadeti õpilased orienteerumismängule mööda Värska Gümnaasiumit. Päev päädis suupistelauas, kus õpilased said suuliselt vastata küsimustele päeva jooksul kuuldu-nähtu kohta.
Pärast külaliste lahkumist võttis direktor Rein Zaitsev pika päeva kokku sõnadega: „10 punktist 9,5“.

Indrek Sarapuu
Koit, 11.05. 2013

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar